Zamgławianie termiczne

Pozbądź się zagrażających zwierzętom bakterii, wirusów, grzybów oraz innych szkodliwych mikroorganizmów ze swojej fermy. Zatroszcz się o odpowiednie warunki ich życia i podejmij decyzję o przeprowadzeniu w obiekcie zamgławiania termicznego.

Zamgławianie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji. Wykonanie tego typu zabiegu pozwala efektywnie zlikwidować drobnoustroje panoszące się w kurniku po różnego rodzaju przebytych tam chorobach. Decydując się na skorzystanie z naszych usług po realizacji działań związanych z zamgławianiem termicznym otrzymasz protokół potwierdzający przeprowadzenie dezynfekcji.

Jak przeprowadzane jest zamgławianie termiczne?

Docierająca do wszelkich zakamarków dezynfekcja fermy drobiu, tj. zamgławianie termiczne polega na pokryciu całego obiektu specjalistyczną substancją chemiczną, która po zmieszaniu z wodą tworzy odpowiedni preparat do przeprowadzenia zabiegu. Ta metoda zwalczania drobnoustrojów umożliwia równomierne rozprowadzenie środka dezynfekującego, przez co efekty działania są o wiele lepsze niż w przypadku standardowego mycia fermy.

Dezynfekcja po przebytych chorobach

Istnieje długa lista chorób, które mogą zaatakować drób w Twoim kurniku. Aby walczyć z ich skutkami konieczne jest wykonanie ozonowania ferm drobiu lub ich zamgławiania. Nasze bogate doświadczenie umożliwia nam staranną dezynfekcję budynków inwentarskich po takich chorobach jak: salmonella, kolibakterioza, pastereloza, pomór rzekomy, clostridium, choroba Gumboro, heterakidoza, kokcydioza, ND, Mareka, IB, TRT/SHS, HPAI czy Reo.

Zamgławianie, a ozonowanie kurników

Podstawową różnicą między zamgławianiem, a ozonowaniem kurników jest oczywiście rodzaj materiału użytego do przeprowadzenia dezynfekcji. W przypadku zamgławiania korzysta się z odpowiednich środków chemicznych. Podczas naszej pracy jesteśmy w stanie na bieżąco kontaktować się z weterynarzem, który zajmuje się Twoją fermą drobiu, aby jak najlepiej oraz najskuteczniej dobrać preparaty do dezynfekcji. Możemy również sami w profesjonalny sposób, indywidualnie mieszać oraz łączyć substancje, co pozwala nam całkowicie eliminować różnego typu patogeny. Możesz też zdecydować się na drugą z form dezynfekowania obiektu. Ozonowanie kurników odbywa się z wykorzystaniem ozonu, którego cząsteczki rozpadają się po zakończonej pracy. W procesie rozpadu następuje zwalczanie szkodliwych mikroorganizmów.

Narzędzia wykorzystywane do zamgławiania i ozonowania ferm drobiu

Decydując się na współpracę z nami będziesz mieć gwarancję, że dezynfekcja zarówno poprzez zamgławianie termiczne, jak i ozonowanie ferm drobiu zostanie przeprowadzona z chirurgiczną precyzją. Do pierwszej z metod wykorzystujemy bowiem zamgławiacze TS-95 Longray, Ts-36 Masterfog czy Pulsfog k-30 posiadający funkcję BIO, umożliwiający dezynfekowanie wszelkimi substancjami - nawet tymi wrażliwymi na wysokie temperatury oraz łatwopalnymi. Drugi sposób obejmuje używanie generatorów ozonu, wytwarzających dezynfekujący gaz z tlenu. Warto nadmienić, że oferujemy największe ozonowanie na Podlasiu – nawet do 30 000 m3.

 

  • IMG_0010
  • IMG_0337
  • IMG_1103
  • IMG_1113